FK jeugd (FGH) 2009
 vlnr: Idzert van Veen, Sarah Tjeerdsma, Lennert Keuning, Lennart Kleiterp, Folkert Scholten, Selina Talsma, Jan Bosma, Willem Duijff.
Acht jonge schakers treden aan op 10 april in de F-categorie. Net 9 jaar of ze worden dit jaar nog 9. Na zeven ronden is de eindstand bekend. Jan Bosma is de onbetwiste winnaar met 6,5 punt. In de laatste partij komt hij met Sarah Tjeerdsma remise overeen. Lennert Keuning is tweede met 5,5. Sarah is derde met ook 5,5 punten maar met verlies op Lennert. Dan volgen Selina Talsma (4 p.), Willem Duijff (3p.), Folkert Scholten (2,5 p.), Lennart Kleiterp (1p.) en Idzert van Veen (0 p.). Jan en Sarah gaan Friesland vertegenwoordigen op het Nederlands Kampioenschap in Goude op 20 juni.
vlnr: Wytske Duijff, Tobias Tjeerdsma, Harm Jan Kootstra, Benjamin de Jong.
Ook zijn er in totaal acht schakers waarvan er vier nog maar 8 jaar zijn of worden dit jaar (categorie G) en vier waarvan er twee dit jaar nog 7 jaar moeten worden en twee die dit jaar nog 6 moeten worden (categorie H). Ze spelen met elkaar in een competitie waarvan Harm Jan Kootstra alle 7 partijen weet te winnen. Hij wordt daarmee de H-kampioen net als vorig jaar. Dan volgen in zijn categorie nog Tobias Tjeerdsma (4p. en een 3e plaats van de acht spelers), en de twee vijfjarigen Wytske Duijff (1p.) en Benjamin de Jong (0 p.). Harm Jan en Wytske mogen Friesland vertegenwoordigen op het Nederlands Kampioenschap in Gouda.
 vlnr: Julius Kraan, Thijs Lukkien, Jesse ten Hoeve, Alec Sealy.
Jesse ten Hoeve werd een duidelijke G-kampioen met 6 punten. Gevolgd door Alec Sealy (4p.), Thijs Lukkien (3 p.) die wint van Julius Kraan en Julius ook met 3 punten. Jesse mag ook naar het Ned. Kampioenschap.
Een groot compliment voor deze jonge schakers die al zulke leuke partijen weten te schaken. En ook voor hun ouders die een grote steun waren voor hun kinderen  door vooral afstand te houden van de spelers tijdens de partijen